Vývoj webů v Nette

Naučte se psát webové aplikace navržené čistě z pohledu programátora, nedobytné z pohledu útočníka a skvěle použitelné z pohledu uživatele. Naučte se to přímo od hlavního vývojáře na dvoudenním školení Nette pro úplné začátečníky i mírně pokročilé.

Školení je zaměřené ryze prakticky, s frameworkem a jeho základními koncepty se seznámíte při řešení konkrétních úloh. Díky tomu, že na kurzu má každý účastník svůj počítač, nabyté znalosti si ihned pod dohledem lektora zkouší v praxi. Experimentovat je lepší, než jen sedět a poslouchat.

Zaměříme se na:

• best practices: jak docílit čistý návrh s důrazem na budoucí rozšiřitelnost a vyhnout se antipatternům
  • zabezpečení / security: dozvíte se o bezpečnostních rizicích a jak jim předcházet
  • použitelnost / usability: nenuťte uživatele přemýšlet, tvořte dobře ovladatelné weby

Škola Nette vám ukáže, že programování webů může být zábava :-)

Co vás čeká?

• společně naprogramujeme plnohodnotnou aplikaci, krok za krokem
  • stručný kurz práce s PhpStorm
  • jak zapojit do vývoje umělou inteligenci
  • jak správně navrhovat webové aplikace
  • jak ladit a testovat aplikace pomocí debuggeru
  • vysvětlení Dependency Injection a konfiguračních souborů
  • adresářová struktura, rozčlenění projektu
  • Tracy: logování a eliminace chyb
  • co je to presenter a jak funguje životní cyklus aplikace
  • Latte: vše podstatné o šablonovacím jazyce
  • webové formuláře: neprůstřelné formuláře, validace, customizace výstupu, bezpečnost, uživatelská přívětivost
  • autentizace: přihlašování a odhlašování uživatelů, role a oprávnění
  • databáze: nativní podpora ve frameworku
  • routování: vytváření odkazů a hezkých URL v jakékoliv podobě
  • zapojení AJAXu do stránky a formulářů
  • novinky v chystané verzi 4.0
  • a spousta užitečných tipů a triků, které se jinde nedozvíte

Ze školení si odnesete tištěnou prezentaci a použité příklady.

Na tento kurz volně navazuje Mistrovství v Nette.

Nette Framework vám umožní rychle vyvíjet aplikace od drobných až po rozsáhlé. Udělá nudnou práci za vás, zatímco vy se můžete soustředit jen na činnosti vedoucí k cíli. Podněcuje čistý a účelný návrh aplikace s důrazem na budoucí rozšiřitelnost. Jsou mu vlastní principy DRY (neopakovat se), KISS (řešit vše jednoduše), MVC (oddělení do nezávislých vrstev), DI, SOLID a znovupoužitelnost kódu.

Předpokládané znalosti

Po účastnících je vyžadována znalost objektového programování v PHP 7, výhodou je základní znalost HTML a JavaScriptu. Naopak znalost frameworku není potřeba. Školení je tedy určeno i pro programátory, kteří se s používáním frameworku teprve seznamují nebo chystají seznámit. Pokud do OOP teprve pronikáte, může se vám hodit tento seriál.

Můžete uplatnit znalosti i jiných frameworků, jako třeba Symfony, Zend Framework, CakePHP nebo Laravel.

David Grudl Lektorem školení je David Grudl, hlavní autor Nette Frameworku, který se vývoji webových aplikací věnuje soustavně již od konce 90. let minulého století a je považován za jednoho z největších odborníků v oboru. Školí již přes 12 let a jeho kurzy prošlo na 2000 programátorů. Podílí se také na vývoji dalších populárních open-source knihoven, například Texy nebo dibi. Přednáší, školí a píše blog phpFashion.

Základní fakta

Název školení: Vývoj webových aplikací v Nette Framework
Datum a místo: viz vypsané termíny níže
Počet účastníků: maximálně 12
Časový rozvrh: 9:30 – 18:00 s přestávkou na oběd (v ceně)
Potřebné znalosti: znalost objektového PHP
Lektor: David Grudl
Cena: 9990 Kč
Sleva: 50% sleva pro nepodnikající studenty denního studia

Platbu je třeba zaplatit dopředu proti faktuře, kterou účastníkům zašleme po registraci. Po jejím zaplacení vám místo závazně rezervujeme.

Opakování je matka moudrosti, proto si kurz můžete zopakovat do 3 měsíců za třetinu ceny a do 2 let za polovinu.

Termíny a rezervace

otevřený termín, Praha

Otevřený termín znamená, že školení nemá vypsané žádné konkrétní datum. Přihlášení je tak nezávazné. Jakmile termín vypíšu, ozvu se vám.

Přihlaste se na školení

Odesláním následujícího formuláře se přihlásíte na školení. Počet účastníků je omezen, rezervujte si místo co nejdříve – nejlépe ještě dnes.