Reference

  • Honeywell
  • GE Money Bank
  • T-Systems Slovakia
  • UPC
  • Mladá fronta
  • VLTAVA-LABE-PRESS
  • Pecka design

Ohlasy na školení

S Nette jsem začal asi před půl rokem a i přesto, že jsem za tu dobu stačil Nette poznat téměř celé, tak pro mě školení bylo velmi přínosné a můžu jej doporučit i zkušenějším programátorům. David je nejenom tou nejpovolanější osobou, pokud se chcete naučit Nette, ale zároveň i zkušeným programátorem. Dozvěděl jsem se spousty informací z praxe a reálného života, což je pro mne mnohem důležitější, než jak se používá nějaká metoda – k tomu mi stačí dokumentace.

Byl jsem na mnoha různých školeních a většinou jsem stíhal řešit poštu, pracovní věci a ve čtyři hodiny byl doma. Při tomto školení na to zapomeňte, protože je výborně připravené a nejsou v něm žádná hluchá místa, kdy by posluchači měli čas se nudit.

  • Tomáš Kuthan (Bosch)

Myslel jsem si, že jdu na školení Nette Framework, ale vyklubalo se z toho něco víc, nad má očekávání. Netýkalo se totiž čistě jen Nette, ale občas se „bajwej“ odbočilo i do jiných oblastí a k jiným problematikám, které s frameworkem souvisejí minimálně, ale přitom je třeba je znát, a díky čemuž jsem si odnesl více než pro co jsem si přišel. Nette jsem začal používat hned další den po skončení školení.

  • Šimon Podlipský

Doposud jsem absolvoval okolo desítky školení od různých providerů a školení Nette Framework bych ohodnotil známkou nejvyšší. Samozřejmostí je dobrá struktura a srozumitelnost látky, navíc však David prezentoval vtipně a zábavně, a i přes pokročilou hodinu jsme tak vydrželi dávat pozor až do konce. O osobním zaujetí svědčí i fakt, že jsme končili až po 21. hodině.

Vítězslav Žák (DHL CZ)


Školení jQuery & AJAX se mi moc líbilo. Přestože s jQuery již nějakou dobu pracuji, získal jsem řadu dalších podnětů a naučil jsem se řadu dalších triků. Oceňuji to, že David ihned probranou látku předvedl na živém příkladu a probral případné problémy, které mohou nastat pokud bychom kód napsali jiným způsobem. Na konci školení jsme se pustili do komplexního příkladu vytvořením našeptávače, kde byla shrnuta většina věcí, které jsme se na školení naučili.

Atmosféra školení byla příjemná, vše bylo podrobně předvedeno a probráno. Všem zájemcům o jQuery a AJAX mohu toto školení jen doporučit.

Ing. Karel Uhlík


Celé školení bylo demonstrováno na příkladech z praxe. Každá tématická oblast byla po trošce úvodní teorie vytvořena lektorem přímo před námi a bylo tak možné ihned spatřit velkou sílu Nette. Veškeré zdrojové kódy nám byly ihned k dispozici, mohli jsme si je tak zálohovat, zkoušet nebo dále upravovat. Osobně se mi nejvíce líbilo důmyslné zpracování otázky bezpečnosti, na kterou klade Nette Framework velký důraz. Já se nemusím o nic starat, aplikace jsou prostě bezpečné samy o sobě.

Nette toho má samozřejmě „v rukávu“ mnohem více, ať už se jedná o příjemnou práci se šablonami a jejich dědičností, přes (až nechutně) jednoduché zpracování formulářů, práci se sessions, cachováním, až po vytváření „hezkých URL“, kdy vytvoření nové struktury je otázka chvilky a několika řádek v bootstrapu. Při psaní v Nette nemusím vymýšlet již vymyšlené, použitím šikovných tříd to jde samo. (více)

Jiří Kolařík, Koldasoft


Školení Nette se mi hodně líbilo. V úvodu se probírali temné zákoutí jazyka PHP, z nichž některé jsem nevěděl. Seznámení s Nette, základními třídamy, formuláři, tak bylo zmíněno vše podstatné a důležité, především z hlediska bezpečnosti. A nakonec prvního dne routování. Druhý den mi přišel jěště zajímavější, cache, přihlašovaní uživatele, auTENtizace, auTOrizace. A nakonec vytvoření aplikace v Nette. Rozhodně myslím, že školení bylo prospěšné a jsem rád, že jsem jej absoloval. Byly tam i drobné mouchy, ale celkově převažuje kladné hodnocení tohoto školení.

Ondřej Melkes


První den jsem vyprodukoval tři stránky poznámek, co ještě můžu zlepšit jak v kódu, tak v přístupu k vývoji. S tímhle vším jsem počítal, ale že budu místy sedět s otevřenou pusou, to jsem nečekal. Od kolegů co s Nette nikdy nedělali se ozývalo: „Hmm…týýýjo…to je dobrý…“

Jestli bych doporučil vážným zájemcům o Nette toho školení? Bez váhání určitě ano. I „za tu cenu“? Šel jsem za plnou cenu a za ty peníze to rozhodně stálo. Je to investice do sebe. Očekávám její zhodnocení dřív než roztaje sníh ;) (více)

Adam Surák, MSV STUDÉNKA s.r.o.


Seminář použití Nette Frameworku byl pro naši firmu přínosný hned v několika směrech. David zná PHP opravdu důkladně a umí o něm zasvěceně přednášet, takže i zkušení vývojáři si v jeho výkladu našli řadu nových informací. Velký význam mělo představení schopností a možností Nette na konkrétních příkladech, díky kterým bylo zřejmé, kolik práce a času nám jeho použití může ušetřit.

Michal Konečný, iMagic, s.r.o.


Pokud jste programátor v PHP, a přestože máte framework vlastní, zajděte si na školení Nette. Školení je na profesionální úrovni a velice dobře připravené. David má navíc spoustu dobrých nápadů i jejich realizací, a jeho školení Nette a koukání se do kódu je opravdu skvělou inspirací.

A doporučil bych rovnou školení spíše dvoudenní. Osobně jsem absolvoval jednodenní, a pro řadu věcí nebyla (z nedostatku času) možnost jít plně do hloubky, přestože se začínalo v 9:00 a končilo v 19:00. (více)

Radek Hulán


Školení bylo vedeno výborně, s řadou živých vstupů z klávesnice a podnětného povídání v mezičase. Na přednáškách si většinou stihnu číst maily a webové články, tady na to nedošlo, protože informačně chudých míst bylo minimum. Odpoledne navíc David přednášel téměř bez přestávky.

I kdybyste celé Nette používat nechtěli, tak je školení hodně inspirativní. Jednotlivé části Nette lze používat nezávisle na celku a informace uvedené na školení jsou přínosné i samy o sobě. Vzhledem k obsažnosti tématu bych ale doporučil spíše dvoudenní školení Vývoj webových aplikací v Nette Framework. (více)

Jakub Vrána


Školení PHP od Davida Grudla mě naučilo nejen jak v Nette Frameworku programovat webové aplikace, ale poodhalilo a vyjasnilo i mnoho vlastností PHP 5, o kterých jsem dosud nevěděl, ač jsem v PHP již nějaký ten rok programoval. Skvělý objektový návrh Nette vás při psaní aplikace automaticky vede k používání programátorských „best practices“. Framework vám rozhodně nehází klacky pod nohy svojí složitostí ani vás nesvazuje omezeními. Právě naopak, cestu vývoje před vámi úhledně zametá a šikovnými knihovnami vám pomáhá se po ní pohybovat rychleji a bezpečněji.

Ing. Václav Stoupa, pořadatel WebExpo


Dověděl jsem se hodně nových věcí a hlavně jsem si vyjasnil všechny nejasnosti. Měl jsem připraveno plno otázek, ale jak David postupně pokračoval ve výkladu, tak mi nakonec snad žádná otazka nezbyla. Ve finále nám David ukázal, jak děla aplikaci v Nette přímo on. Zeptal se nás co bychom si udělali za aplikaci, takže to neměl pripravené. Byl to docela mazec, jen škoda, že jsme neměli více času.

Tomáš Witek


Školení stálo za to. I když v Nette už nějakou chvilku dělám, ujasnil jsem si pár věcí, které mi zatím nebyly úplně jasné, nebyly řešené na fóru ani v dokumentaci nebo nejdou tak snadno vyčíst z kódu, nebo jsem prostě jen využíval pětinu jejich možností.

Roman Sklenář


S väčšinou vecí, ktoré sa na školení preberali, som sa pri skúmaní Nette stretol, ale práve školenie tomu dalo nadhľad a vyplnilo medzery a nejasné miesta, a naviac ukázalo možnosti o ktorých som ani netušil.

Matej Kravjar


Okolo Nette se pohybuju v podstatě od jeho zveřejnění – ohlášení, ale až po školení jsem se dokopal k tomu si v něm napsat celou aplikaci a až školení mi ukázalo ty drobnosti, které Nette obsahuje a kvůli kterým je to tak úžasný nástroj pro vývoj aplikací. Ty drobnosti sice jsou v dokumentaci, ale člověk je snadno přehlédne, když je tam o nich jen třeba věta, dvě. Když jsem si pak v Nette psal první větší aplikaci a využíval jsem u toho všechny drobnosti, o kterých jsem se na školení dozvěděl, vážně mě to strašně bavilo. PHP je hloupý pseudoobjektový jazyk, ale s Nette na něj nemá ani C#. :) A komu by to nestačilo, dostane krásný diplom, ehm… pardon… certifikát.

Tomáš Vítek