Školení jQuery & AJAX

Naučte se naplno využívat nejpopulárnější JavaScriptový framework jQuery. Uvidíte, že programování v JavaScriptu může být zábava efektivně vedoucí k cíli. Kurz je určen všem programátorům a HTML kodérům, kteří chtějí psát čistě a využít z jQuery maximum.

Co se na školení naučíte

Naučíte se psát selektory pro výběr elementů DOM, manipulovat s nimi, ovlivňovat CSS vlastnosti, obsluhovat události, tvořit vizuální efekty, používat AJAX a dozvíte se, jak rozšířit jQuery o vlastní pluginy.

Zaměříme se na:

• dojem uživatele / user experience: příjemný zážitek z používání webu je významná konkurenční výhoda, obzvlášť platí pro AJAX
  • praktické příklady: porozumíte specifickým úskalím při řešení konkrétních úloh z praxe, jako je tvorbu našeptávače či ankety

Díky tomu, že na kurzu má každý účastník svou počítač, nabyté znalosti si ihned pod dohledem lektora zkouší v praxi. Experimentovat je lepší, než jen sedět a poslouchat. Můžete kdykoliv pokládat dotazy, správné postupy lze ukázat na vašich konkrétních příkladech.

Ze školení si odnesete tištěnou prezentaci, certifikát a použité příklady.

Osnova témat:

• Začínáme s jQuery
    • stažení a možnosti zavádění jQuery
    • seznámení s filosofií knihovny
    • spuštění kódu jakmile je DOM připraven
    • užitečné utility jQuery
  • Selektory
    • CSS selektory, výběry formulářových prvků, výběry dle atributů, viditelnosti, uživatelské filtrování
    • složitější hierarchické selektory
    • procházení DOM, filtrování a rozšiřování výběrů
  • Manipulace
    • přesouvání, mazání, klonování a další manipulace s elementy
    • práce s CSS třídami a CSS vlastnostmi
    • změny HTML attributů
    • používání datových atributů
  • Událostmi řízené programování
    • nastavení a obsluha událostí, bublání událostí
    • jak předejít výkonnostním problémům
    • chování proměnné „this“
    • interaktivní události vyvolané myší a klávesnicí (toggle, hover)
  • Vizuální efekty
  • AJAX
    • základní i pomocné funkce $.get, $.post
    • globální události a využití deferred objektů
    • „live“ události
    • uživatelsky přívětivá interakce
    • praktické příklady: našeptávač, anketa, aktualizace částí stránky
  • jQuery pluginy a UI
    • správné postupy při psaní vlastních pluginů
    • tipy na užitečné pluginy
    • stručné seznámení s jQuery UI

Knihovna jQuery vám umožní rychle a snadno skriptovat na straně klienta. Klade důraz na jednoduchost a čitelnost, stírá rozdíly mezi jednotlivými prohlížeči a vy se můžete soustředit jen na činnosti vedoucí k cíli.

Kurz se vztahuje k aktuálním verzím jQuery 1.11 a 2.1.

Předpokládané znalosti

David Grudl Lektorem školení je David Grudl, hlavní autor Nette Frameworku, který se vývoji webových aplikací věnuje soustavně již od konce 90. let minulého století a je považován za jednoho z největších odborníků v oboru. Školí již přes 12 let a jeho kurzy prošlo na 2000 programátorů. Podílí se také na vývoji dalších populárních open-source knihoven, například Texy nebo dibi. Přednáší, školí a píše blog phpFashion.

Základní fakta

Název školení: Školení jQuery & AJAX
Datum a místo: viz vypsané termíny níže
Počet účastníků: maximálně 12
Časový rozvrh: 10:00 – 19:00 s přestávkou na oběd (v ceně)
Lektor: David Grudl
Cena: 3990 Kč
Sleva: 10% sleva pro nepodnikající studenty denního studia

Platbu je třeba zaplatit dopředu proti faktuře, kterou účastníkům zašleme po registraci. Po jejím zaplacení vám místo závazně rezervujeme.

Termíny a rezervace

otevřený termín, Praha

Otevřený termín znamená, že školení nemá vypsané žádné konkrétní datum. Přihlášení je tak nezávazné. Jakmile termín vypíšu, ozvu se vám.

Přihlaste se na školení

Odesláním následujícího formuláře se přihlásíte na školení. Počet účastníků je omezen, rezervujte si místo co nejdříve – nejlépe ještě dnes.